FACEBOOK

Piękna, zdrowa opalenizna przez cały rok

Solarium Malibu         Nie od dziś wiadomo, opalona skóra zachwycać będzie blaskiem tylko wówczas, gdy będzie zadbana i odżywiona. Stosowanie profesjonalnych kosmetyków solaryjnych jest najlepszą inwestycją dla skóry, by na dłużej cieszyć się zdrową i piękną opalenizną.
        Nasza oferta kosmetyków zawiera tylko sprawdzone i liczące się na rynku marki kosmetyków o najwyższej jakości i przystępnej cenie.
Solarium Malibu
Solarium Malibu
Solarium Malibu
Solarium Malibu
Solarium Malibu

        Promieniowanie UV jest niezbędne do wytworzenia się opalenizny. W największym skrócie, promieniowanie UVB pobudza komórki skóry do produkcji melaniny, która następnie transportowana jest do wyższych warstw skóry i tam ciemnieje pod wpływem UVA. Jednocześnie promienie UV są odpowiedzialne za przedwczesne starzenie skóry, wysuszenie, powstawanie przebarwień i zmarszczek, uszkodzenia naczyń krwionośnych i zmiany rakotwórcze na skórze. Rola profesjonalnych salonów solarium nie polega tylko i wyłącznie na sprzedaży minut i programowaniu urządzeń na czas wykupiony przez klienta. Ekspozycja skóry na promienie słoneczne w solarium różni się od tej znanej z plaży dwoma podstawowymi faktami. Pierwszym z nich są kontrolowane warunki, które spotykamy tylko i wyłącznie w profesjonalnym solarium wyposażonym w odpowiedni sprzęt oraz urządzenia pomiarowe. Drugim jest moc „solaryjnego słońca”. Jej zwiększenie pozwala na znaczne skrócenie czasu ekspozycji ciała do kilku lub kilkunastu minut. Nie ma jednak w przyrodzie przypadku, w którym ingerencja w naturę nie pozostawia po sobie śladu. I tak, jeśli decydujemy się na wygodne opalanie w solarium pomyślmy nie tylko o brązie, ale również o naszej nadwyrężonej skórze i podarujmy jej profesjonalny kosmetyk pozwalający na jej lepsze obcowanie z promieniami UV. Zróbmy to szczególnie, jeśli świadomie wybieramy mocniejsze urządzenia opalające. Wiedza na temat zjawiska opalania oraz doświadczenia z zakresu światłoterapii UV, zobowiązują nas do przestrzegania klientów, że opalanie na mocnym urządzeniu solaryjnym bez kosmetyku może prowadzić do niepotrzebnego niszczenia oraz przedwczesnego starzenia się skóry. Jeśli wybierasz, więc mocne urządzenia poproś obsługę o dobranie odpowiedniego do twojej cery kremu.
        Profesjonalne kosmetyki solaryjne oprócz podstawowych zadań nawilżania i odżywiania, zwiększają produkcję melaniny podczas ekspozycji skóry na promieniowanie UV, chronią też skórę przed podrażnieniem, zaczerwienieniem, utratą wilgoci, elastyczności i procesami fotostarzenia poprzez neutralizowanie wolnych rodników. Szczególną rolę spełniają kosmetyki do stosowania po opalaniu, które powinny zastąpić tradycyjny balsam do ciała, gdyż przedłużają okres utrzymywania się opalenizny, zapobiegają wysuszeniu, a także regenerują zapasy wody w skórze. Nawilżanie skóry jest ważną sprawą, gdyż skóra składa się ona w 70% z wody. To ona zapewnia jej zdrowy wygląd i właściwe funkcjonowanie. Konsekwencją braku nawilżenia i utraty wody jest pękanie, łuszczenie, podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Dodatkowa pielęgnacja oraz nawilżenie i wygładzenie skóry jest dla niej nagrodą w zamian za dzielne stawianie czoła promieniom UV. Pamiętajmy, że skóra podczas opalanie męczy się, ponieważ poddana jest działaniu zwiększonej ilości energii, jaką niosą ze sobą promienie UV.
        Kosmetyk solaryjny to nie to samo, co kosmetyk na plażę! Kosmetyki do opalania na plaży zawierają filtry przeciwsłoneczne o różnej skuteczności. Ich zadaniem jest ochrona skóry przed długotrwałym działaniem promieni słonecznych, ograniczenie ekspozycji skóry na działanie ultrafioletu. Kosmetyki solaryjne nie zawierają żadnych filtrów UV, zawierają natomiast substancje wspomagające opalanie - akceleratory, intensyfikatory lub maksymalizatory oraz bronzery, które przyspieszają proces brązowienia skóry dostarczając budulca do wytwarzania melaniny i tym samym zwiększają zdolność skóry do opalania. Niektóre z nich posiadają dodatkowo substancje przełamujące naturalną barierę opalania (tingle i body blush) i są przeznaczone dla miłośników najgłębszego brązu. Profesjonalne kosmetyki solaryjne sprawiają, że proces opalania przebiegać może nawet do 30% - 40% bardziej efektywne, więc znacząco skracają czas naświetlania. Oczywiście skóra poddana intensywnej ekspozycji na promieniowanie UV wymaga szczególnej ochrony i pielęgnacji, dlatego obok przyspieszaczy opalania znajdują się w nich najwyższej jakości substancje nawilżające, antyutleniające, pielęgnujące i regenerujące, które chronią skórę przed zaczerwienieniem, utratą wilgoci i elastyczności a poprzez neutralizowanie wolnych rodników zapobiegają procesom fotostarzenia się skóry. Dotyczy to w również preparatów po opalaniu, które łagodzą podrażnienia i przedłużają trwałość opalenizny poprzez spowolnienie procesów złuszczania naskórka (normalny cykl trwa ok.4 tygodni, w przypadku braku odpowiedniej pielęgnacji skraca się nawet o połowę).
        Nie od dziś wiadomo, że opalona skóra zachwycać będzie złotym blaskiem tylko wówczas, gdy będzie zadbana i odżywiona. Warto pamiętać o tym, że kondycja opalanej skóry ma istotny wpływ na tempo i ostateczne efekty opalania – odpowiednio pielęgnowana skóra opala się łatwiej i skuteczniej - w przeciwnym wypadku, przesuszony naskórek odbija promieniowanie.
        Stosując kosmetyki wraz z profesjonalnie ułożonym planem opalania można spodziewać się efektów porównywalnych z urlopem w ciepłych krajach. Wystarczy kilka minut 2-3 razy w tygodniu, aby po 14 dniach zobaczyć wspaniały i trwały efekt.

Solarium Malibu Uwaga: kosmetyki z drogerii do opalania na plaży i w solarium nie mają odpowiednich atestów!
Mogą być w solarium bardzo niebezpieczne! Substancje, z których są produkowane nie podlegają testom na działanie zwiększonych dawek promieni UV. Nasze doświadczenia wykazują, że kosmetyki tego typu już po kilku minutach opalania w solarium ulegają pełnej krystalizacji. Przy tej okazji, zamiast oczekiwanego pożytku wyrządzają wielkie szkody w naszym naskórku, a nawet w skórze. Dowodem na to są resztki kosmetyków drogeryjnych lub olejków „do opalania na plaży i w solarium”, których czasem nie można usunąć z naszych płyt akrylowych bez użycia specjalistycznego sprzętu.


powrót   do góry strony
ul.Milenijna 12 lok. P
Zapraszamy w godzinach
pn-pt 10.00 - 21.00
so-nd 10.00 - 18.00
Solarium Malibu
Solarium Malibu

Solarium Malibu
Solarium Malibu
Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij